Bauroc māja ar zemiem apkures rēķiniem no ECOTERM + 500

24.04.2018

03.2018. Upesciemā tika veikta privātmājas tehniskā apsekošana.  Konkrētā privātmāja ir būvēta kompleksi pielietojot Bauroc būvniecības sistēmu – bauroc ECOTERM+ 500, bauroc PĀRSEDZES un bauroc PĀRSEGUMA PANEĻI.

Apsekošanas mērķis bija praksē pārliecināties par Bauroc būvniecības sistēmas efektivitāti.

Objekta termogrāfiskā apsekošana tika veikta kopā ar Blower Door RETROTEC Q4E iekārtas pielietošanu gaisa spiediena starpības radīšanai, kas ļāva veikt apsekošanu saskaņā ar standarta LVS EN 13187 prasībām un novērtēt objekta norobežojošo konstrukciju gaisa caurlaidību un gaisa apmaiņas kārtu. Apsekošana tika veikta divos etapos:

1. Ar zemspiedienu – iekšpusē.

2. Ar pārspiedienu – ārpusē.

Gaisa apmaiņas kārtas noteikšanai tika veikta telpu hermetizācija – aizlīmētas visas ventilācijas ieplūdes un izplūdes atvērumi, noblīvētas kanalizācijas izvadi. Veikto mērījumu rezultātā tika iegūts vidējais gaisa plūsmas lielums, kas attiecināts uz

-/+50 Pa, veidoja V(50)=418 m3/h. Pie norobežojošas konstrukcijas platībām ap 359.5 m², iegūtā gaisacaurlaidības vērtība q50= 0,45 m³/m²h. Iegūtais rezultāts ir būtiski efektīvāks par normatīvo vērtību q50 ≤3,0 m³ / m²h.