Stiprināšanas elementi

Stiprināšana pie AEROC gāzbetona

Gāzbetons ir visai mīksts materiāls, tāpēc bieži rodas jautājums, kā pie šādas sienas ir iespējams piestiprināt plauktus, mēbeles un tml. Lietojot pareizā veida stiprināšanas elementus, stiprināšana ir vienkārša un ātri izpildāma. Vieglākus priekšmetus var pie AEROC gāzbetona piestiprināt tik pat viegli kā pie koka un tam nav nepieciešami speciāli instrumenti. No skrūvēm vislabāk ir piemērotas pilnvītņojuma skrūves ar retu vītni. Arī smagāku priekšmetu, piemēram, virtuves skapju un tml. piestiprināšana pie gāzbetona virsmas ir vienkārša. Ir tikai jāizvēlas piemēroti dībeļi un skrūves. Dībeļu caurumus sienā var izurbt arī ar rokas urbi.
Izvēloties stiprinājumus, vajadzētu izvairīties no neliela izmēra stiprinājuma detaļu lietošanas. Ja tiek izvēlēts dībelis, kurš ir nedaudz lielāks par minimālo lielumu, stiprinājuma izturība var palielināties vairākas reizes. Tajā pašā laikā stiprinājumu kopējā izmaksa īpaši nepieaug.
Papildus informāciju par stiprināšanas elementu īpašībām var saņemt pie to pārdevējiem vai piegādātājiem, kā izgatavotāju internēta mājas lapā.

Stiprināšanas elementu izturība pret koroziju

Gāzbetona blokos izmntojamiem stiprināšanas elementiem ir jābūt ar pietiekamu izturību pret koroziju. Īpaši svarīgi tas ir ārsienu ārējā virsmā un aukstās telpās izmantojamo stiprinājumu gadījumā. Īpaši noturīgām pret koroziju ir jābūt gāzbetonā tieši stiprināmām naglām un skrūvēm (karsti cinkotām vai no nerūsējoša materiāla).

AEROC tilpummasas iespaids uz stiprināšanas elementu nestspēju

Vadoties no dažādiem pielietošanas apstākļiem, AEROC gāzbetona izstrādājumi tiek ražoti ar dažādu tilpummasu, kas savukārt būtiski iespaido stiprinājumu nestspēju. Stiprinājumu ražotāji vai piegādātāji kopā ar stiprinājumu pieļaujamām slodzēm norāda arī gāzbetona tilpummasas lielumu vai arī nestspēju dažādām tilpummasām. Vienmēr izvēlieties stiprinājumam pieļaujamo nestsepēju atkarībā gāzbetona tilpummasas.

Stipnāšanas elementi

Nailona dībelis NAT L

natl

Ādurvju aplodu, aizkara stangu, plauktu, spoguļu u.tml. stipriāšanai

 

Vieglābetona dībelis KBT, KBTM

kbt

Virtuves mebeļu, izlietņu, radiatoru u.tml. stiprināšanai

 

kbtm

Aplodas dībelis KAT N

katn
Sienas latu, iekšdurvju aplodu, logu aplodu, virtuves mēbeļu, plauktu u.tml. stiprināšanai

 

Gāzbetona skrūve KBR

kbr
Neilona skrūve KBR izgatavota no speciāli stiprināta poliamīda un tiek pielietota elementu, kuri jūtīgi pret koroziju piestiprināšanai pie gāzbetona. Skrūvi var ieskrūvēt tieši gāzbetonā

 

HEMA nagla

hema

hemapaigaldus
Sienas latu, ugunsizturīgu durvju aplodu u.tml. stiprināšanai

EJOT dībelis SDP

sdpkb10s_copy

Ventilējamo fasāžu, kā arī mēbeļu, izlietņu, radiatoru u.tml. nostiprināšanai