Noslēdzies konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”

23.07.2012

Noslēdzies konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011” 23.07.2012
Nolūkā veicināt labo praksi energoefektivitātes jomā, Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Latvijas Būvniecība” 2012. gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011”.
Konkursa «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011» kategorijā «Energoefektīvākā industriālā ēka 2011» atzīta izpūtēju ražotāja «Dinex Latvia» ražotne, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Kopumā konkursā «Energoefektīvākā ēka Latvijā 2011» tika saņemts 41 pieteikums, no tiem 27 pretendēja uz uzvaru nominācijā «Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2011».
Kategorijā «Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2011» uzvarēja Alojas biznesa centrs, Rīgā, bet kategorijā «Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā 2011» uzvarēja «Daugaviņas», Tīnūžu pagastā, Ikšķiles novadā.
Nominācijā «Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka 2011» vairākiem pretendentiem uz uzvaru bija līdzīgs punktu skaits un nebija izteikta līdera, tādēļ pirmā vieta netika piešķirta. Žūrija piešķīra divas otrās vietas – daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai Saldū, Nākotnes ielā 5, un daudzdzīvokļu ēkai Rīgā, Biķernieku ielā 160.
Konkursa laureāti balvā saņēma dāvanu kartes 100 latu vērtībā no Latvijas stādu audzētavām, izņemot laureātus nominācijā «Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2011», kuri saņēma dāvanu kartes 100 latu vērtībā no interjera salona «Siena».

Konkursā tika pieteiktas 2 vienģimenes ēkas – jaunbūves, kas ir uzbūvētas no AEROC Ecoterm 375 bloka, kuras attiecīgi aizņēma 2. un 3. vietu.

«Ideja par energoefektīvu dzīvošanu un uzņēmējdarbību Latvijā kļūst arvien populārāka un izplatītāka. Katrs esošais projekts kalpo par pozitīvu piemēru nākamajam, un cilvēki arvien vairāk saprot un apzinās, ka vislētākā enerģija ir tā, ko mēs nepatērējam un par kuru attiecīgi nemaksājam! Energoefektivitāte un produktivitāte ir vēl mūsu līdz galam neizmantotās iespējas celt konkurētspēju, lai ne vien turpinātu ekonomikas atkopšanos, bet arī liktu spēcīgus pamatus ekonomikas izrāvienam,» uzsvēra EM parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs norādīja, ka energoefektivitātes pasākumi vienlaicīgi ar vides ieguvumiem sniedz nozīmīgu ieguldījumu mums pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā.
Žurnāla «Latvijas Būvniecība» galvenā redaktore Agrita Lūse sacīja, ka ieinteresētība energoefektīvos ēku būvrisinājumos Latvijā pieaug ar katru gadu, aptverot plašu pasūtītāju loku – būvuzņēmumus, privātpersonas, dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, apsaimniekotājus.
«No vienas puses, energoefektivitāte saistāma ar globālām vērtībām kā ekodomāšana un pasaules resursu patēriņa samazinājums, no otras puses – tas ir pragmatisks pasākums, kas ļauj ekonomēt finanses ēkas lietošanas laikā. Konkursa laikā tika identificēti gan izcili labas prakses piemēri, gan arī risinājumi, kuri varētu būt veiksmīgāki. Mums jātiecas uz labo praksi, saprotot energoefektivitāti ne tikai kā vienkāršu siltināšanu, bet pasākumu kompleksu, kur vienlīdz svarīga loma atvēlēta materiāliem, būvsistēmu risinājumiem un arhitektoniskajai izteiksmībai,» norādīja Lūse.
Konkursu organizē EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls «Latvijas Būvniecība».
Konkursa atbalstītāji ir «Profine», SIA «Paroc», SIA «Saint Gobain celtniecības produkti», SIA «Tenapors» un SIA «Aeroc».