Senu mūra sienu siltināšana

Senu mūra ēku ārsienas, kuru fasādēm ir vēsturiska vērtība vai kuras ir vēstures pieminekļi, bieži vien nevar siltināt no ārpuses. No būvfizikas viedokļa ārsienu, kas kalpojusi gadsimtu vai pat vairāk, drošāk būtu atstāt bez siltināšanas. Tajā pašā laikā ir daudz ēku, kurās nepieciešams samazināt apkures izmaksas un palielināt termisko komfortu telpās, un vienīgā iespēja ir ārsienu siltināšana no iekšpuses. Šādā gadījumā var pielietot bauroc RENOVE 100 gāzbetona plāksnes, kas paredzētas mūra sienu siltināšanai no iekšpuses. Pirms siltināšanas konsultējaties ar ekspertu būvfizikas jomā.

RENOVE 100 plāksnes galvenokārt piemērotas ķieģeļu vai mūra vēsturisko ēku siltināšanai no iekšpuses. Padomju laikā celtajās mājās RENOVE 100 sitināšanas plāksnes piemērotas tādu ārsienu siltināšanai, kas būvētas no ķieģeļiem, blokiem vai paneļiem. Lai gan produkti paredzēti veco mūra sienu siltināšanai no iekšpuses, tos var lietot arī siltināšanai no ārpuses.

Veicot ārsienu siltināšanu no iekšpuses, noteikums “jo vairāk, jo labāk” nav spēkā. Siltināt iespējams tikai tā, lai uz vecās mūra sienas iekšējās virsmas, kas siltināšana rezultātā kļūs aukstāka, tiktu izslēgta kondensāta veidošanās. Kondensāts palielina pelējuma veidošanās risku. Ja āra gaisa temperatūra būs zem nulles, biezais siltumizolācijas slānis no iekšpuses tikai veicinās sienas iekšējās virsmas atdzišanu un ar laiku radot konstrukcijas vai izolācijas materiāla bojāšanos.

Ar mērķi samazināt šos minētos riskus tika izstrādāts bauroc RENOVE 100 produkts, kas ir 100 mm bieza gāzbetona plāksne ar siltumvadītspēju λ D = 0,10 W/ m²K. Piemēram, ja vecās akmens sienas siltumvadītspēja pirms izolācijas bija 1 W/m²K, tad pēc RENOVE 100 plākšņu  uzstādīšanas  tā pieauga 2 reizes un termiskais komforts telpā ievērojami palielinājās.

Papildu tam, ka RENOVE 100 plāksnēm ir atbilstošas siltumizolācijas īpašības, tās  ir pietiekami izturīgas, lai pie tām stiprinātu sienas skapjus un karnīzes. Plāksnes nav jāpārklāj ar papildus ģipškartona plātnēm. Lai pabeigtu apdari RENOVE 100 plātnēm pietiek ar sienu špaktelēšanu.

Gāzbetonam ir laba spēja absorbēt mitrumu. Tas nozīmē, ka gadījumos, ja aukstajā sezonā uz ēkas vecās sienas iekšējās virsmas veidosies mitruma kondensāts, tas virzīsies siltās telpas virzienā un, pateicoties kapilārā mitruma vadīšanas spējai, iztvaikos gaisā.

Gadījumos, kad vecās ēkās mitru telpu iekšējā apdarē nepieciešams izmantot tvaika necaurlaidīgus slāņus, kas nespēj nodrošināt kondensāta izvadīšanu no iekšējās sienas virsmas, gāzbetons nebūs piemērota izvēle.

Atšķirībā no tvaika necaurlaidīgas izolācijas, iekšējais slānis, kas apdarināts ar RENOVE 100 plāksnēm, ļaus sienām vasarā izžūt, izvadot telpā esošo mitrumu, tādējādi novēršot mitruma kondensācijas risku zem izolācijas slāņa vasaras karstuma laikā. Šī problēma ir reāls risks, lietojot tvaika necaurlaidīgu izolāciju.

RENOVE 100 vienkāršota uzstādīšanas instrukcija

Seno mūra sienu izlīdzināšanai ir piemērots bauroc VIEGLAIS APMETUMS vai tam līdzīgi kaļķa-cementa apmetumi.

Pirmā plāksņu rinda jāuzstāda uz mūra vai betona grīdas. Paneļi tiek pielīmēti pie vecās sienas, kas iepriekš izlīdzināta ar apmetumu. Līmēšanai jālieto bauroc gāzbetona līme. Līmei jābūt ieklātai visās horizontālajās un vertikālajās šuvēs.

Uzmanību! Līmējot plāksnes pie apmestas sienas, jārūpējas, lai līme vienmērīgi tiktu uzklāta uz visas sienas aiz plāksnes un, lai starp sienu un plāksni neveidotos tukšumi. Plāksnes, kas uzstādītas virs durvju un logu ailēm, kā arī plāksnes, pie kurām piestiprinātas karnīzes, plaukti vai citi smagi priekšmeti, papildu jāpiestiprina ar izolācijas dībeļiem.

Sienu apdarei, kas siltinātas ar RENOVE 100 plāksnēm, ir piemēroti gaisa caurlaidīgi, tā dēvētie “elpojošie” apmetumi, kā arī tradicionālie kaļķa un māla apmetumi.  Ar RENOVE uzstādīšanas pamācību Jūs varat iepazīties šeit…