Padomi

1. Vai bauroc bloki var tikt izmantoti arī mitrās telpās?

bauroc blokus var droši izmantot telpās ar paaugstinātu mitrumu – vannas istabās, dušās, pirtīs. Tie nebaidās no mitruma un nezaudē savas īpašības mitruma ietekmē. Tomēr, pirms apdares darbiem ieteicams veikt rūpīgu iekštelpu sienu apstrādi ar mitruma bloķējošiem materiāliem.

2. Vai bauroc bloki ir ugunsizturīgi?

bauroc blokiem, starpsienu plātnēm, pārsedzēm, starpstāvu pārsegumiem piemīt ļoti laba ugunsizturība.  Atbilstošos rādītājus atradīsiet šeit. Starpsienu plātnes Element ir teicami piemērotas sienu konstruktīvajos risinājumos ar paaugstinātam ugunsnoturības prasībām.

3. Kāds ir pieļaujamais sienas augstums izmantojot bauroc ELEMENT 100 starpsienu plātnes?

Atbilstoši normatīvam sienas izlieci nosaka pēc attiecības 1:27, kas pēc būtības nozīmē, ka sienas augstums var būt līdz 2,7 m. Tomēr pateicoties tam, ka Element starpsienu plātnes tiek līmētas ar līmi, kas nodrošina sienai lielāku stingrību, augstums var būt līdz 3 m.

4. Vai var veikt celtniecības darbus ar bauroc blokiem ziemas periodā?

bauroc bloku montāžu var veikt arī ziemas periodā, ja tiek izmantota līmjava ziemas apstākļiem ar speciālu pretsala piedevu. Ziemas līmjavas tiek apzīmētas ar speciālu zvaigznīti-sniegpārslu uz iepakojuma.

Zemākā temperatūra, pie kuras var izmantot līmjavu ir -10oC. Līmjavas sagatavošanai ir ieteicams izmantot siltu ūdeni.

5. Kādiem nolūkiem ir paredzētas vertikālās rievas, kas izvietotas vienā bloka galā?

bauroc bloki tiek mūrēti tādā veidā, ka bloka gludais gals tiek bez vertikālajām rievām tiek savienots ar otra bloka galu, kam ir vertikālās rievas. Līme šajā gadījumā līme tiek uzklāta tikai uz bloka horizontālās virsmas. Pēc bloku rindas mūrēšanas pabeigšanas, vertikālās rievas tiek aizpildītas ar līmi, nodrošinot vertikālu, gaisnecaurlaidīgu šuvi. Sīkāku informāciju par bloku ieklāšanas tehnoloģiju atradīsi šeit.

6. Cik stāvus var būvēt lietojot bauroc blokus?

No bauroc var būvēt ēkas līdz 3 stāvu augstumam. Ja ēkas nesošās konstrukcijas ir no cita materiāla, piemēram dzelzsbetona, un bauroc bloki tiek izmantoti kā aizpildījums, tad ēkas stāvu skaitu nosaka arhitekts izejot no izmantojamās nesošās konstrukcijas īpašībām. bauroc ir teicami piemērots kā aizpildījums citu materiālu nesošās konstrukcijās, jo ir vien no vieglākajiem akmens materiāliem.

7. Vai bauroc var izmantot ēkas pamatu būvniecībā?

bauroc bloks HARD 5 MPa ir lietojams pamatu izbūvei gadījumos kad tiek būvēta ēka ar pagrabstāvu. Būvējot pamatus no HARD blokiem jāievēro noteikta būvniecības tehnoloģija. Gadījumos kad ir augsts gruntsūdens līmenis  blokus HARD lietot nav ieteicams.

8. Vai eksistē gatavas armēšanas shēmas pārsedzēm, kas tiek izgatavotas no U-blokiem?

Tā kā no U-BLOKIEM gatavojamā pārsedze ir pēc būtības dzelzsbetona pārsedze, bet pats U-bloks ir tikai veidnis, tad plānoto slodzi ir jāaprēķina pēc analoģiskas aprēķina shēmas kā dzelzsbetona pārsedzei. Ir praktiski neiespējami piedāvāt gatavas armēšanas shēmas tāpēc ka katrai mājai ir savas konstruktīvās īpatnības un slodzes uz pārsedzēm – dažādas. Lai nodrošinātu drošu rezultātu un ātru būvniecību, iesakām izmantot gatavās bauroc pārsedzes, kas ir stiegrota gāzbetona sija ar gludu virsmu, ar visdažādākajiem izmēriem. bauroc pārsedžu stiegrojums sastāv no rievotām stiegrām, kuras ir sametinātas un veido vienotu telpisku karkasu. Stiegrojums ir apstrādāts ar pretkorozijas sastāvu. Ēkas projektētājs nosaka kādas tieši pārsedzes ir jāizmanto.

9. Vai pārsegumu paneļi var tikt balstīti uz bauroc pārsedzēm?

bauroc pārsedzes tiek armētas tādā veidā, ka dzelzsbetona paneļi ar garumu līdz 6 m var tik balstīti uz pārsedzēm tieši bez papildus bloku rindas ieklāšanas, kā arī uz iekšējām nesošajām sienām bez betona joslas ieliešanas.

10. Vai ir iespējams iegādāties blokus tieši no rūpnīcas?

Ja Jums interesējošais bauroc bloku apjoms ir lielāks par 40m3 (vienas autokravas apjoms), tad Jūs varat veikt cenu piedāvājuma pieprasījumu, izsūtot Mums pieteikumu uz bauroc@bauroc.lv. Mazākam bauroc produkcijas apjomam pēc cenu pieprasījuma griezties pie Jums tuvākā bauroc dīlera.
Dīleru sarakstu atradīsiet šeit.

Vai Jums radušies jautājumi?

  • Konsultācijas par bauroc produkciju
  • Ēku projektu aprēķini
  • Konsultācijas par pareizu celtniecības tehnoloģiju
  • Konsultācijas par projektiem

GRIEZIES PIE MŪSU TEHNISKĀ SPECIĀLISTA:

Ainārs Kacens
ainars.kacens@bauroc.lv
Telefons: +371 67418412
mob: +371 26437319

Vai arī apciemo Aināru bauroc birojā Rīgā, Katlakalna ielā 9A.