Bloku līmēšana ziemas periodā

Zemas temperatūras apstākļos iesakām lietot sausos maisījumus ar speciālām piedevām, kas izslēdz sasalšanas iespēju. Līmējot blokus ziemas apstākļos, jāievēro īsāks maisījuma lietošanas laika periods. Neiesakām mūrēt blokus pie temperatūras, kas ir zemāka par -10ºC. Par iespēju mūrēt zemākā temperatūrā kā -10ºC, sazinieties ar bauroc tehnisko speciālistu Aināru Kacenu.

bauroc līmjavas ziemas apstākļiem

lumehelves

bauroc līmjavas tiek lietotas pie temperatūras, kas ir augstāka par +5°C. Ja temperatūra pazeminās ir jālieto ziemas līmjava. Šie sausie maisījumi satur speciālās piedevas, kas nodrošina līmes saistīšanos arī pie zemām temperatūrām. Ziemas sausie maisījumi ir piemēroti lietošanai pie gaisa temperatūras līdz -10°C. Ziemas līmjavu maisi ir apzīmēti ar īpašu zīmi (sniegpārsliņu).

Ziemas līmjavas lietošanas instrukcija

Līmjavas maisus ir vēlams turēt apkurināmā telpā līmjavas sagatavošanai ir jālieto silts ūdens (maks. +60°C) un vēlams līmi sajaukt siltā telpā. Gatavā maisījuma temperatūrai ir jābūt ne mazākai par +10°C. Iepriekš sasildītā gatavā maisījuma izlietošanas laiks ir 30 minūtes.
Ir jāvērš uzmanība, ka ar silto ūdeni pagatavotā maisījuma izmantošanas laiks ir īsāks, jo pie augstām temperatūrām maisījums sacietē ātrāk. Jau sākušai cietēt līmjavai, ūdens pieliešana, neatjauno līmes sākuma īpašības. Pie maisījuma atdzišanas nepieciešams pievienot svaigi pagatavoto siltu maisījumu. Jācenšas izvairīties no straujas līmjavas un līmēšanas instrumentu atdzišanas, novietojot tos aizvējā. Apturēt strauju atdzišanas procesu palīdzēs maisījuma trauka aptīšana ar kādu izolācijas materiālu.

Sienas līmēšana

Bloku līmēšanai ziemas periodā izmantojamie bauroc bloki un arī šuvju stiegrojums nedrīkst būt apledojuši vai slapji. Uz mūra uzklātā līmjava drīkst palikt nenosegta ne vairāk kā 5 minūtes. Pirms un pēc lietošanas noskalot līmes vadulu un līmes sagatavošanas trauku ar siltu ūdeni.

UZDOD JAUTĀJUMUS PAR BAUROC PRODUKCIJU MŪSU TEHNISKAJAM SPECIĀLISTAM:

Ainārs Kacens

mob: +371 26437319
E-pasts: ainars.kacens@bauroc.lv