RENOVE 100 siltumizolācijas plākšņu montāža

  1. Izlīdzinošais apmetums
  2. bauroc GĀZBETONA LĪME šuvēs un uz sienas
  3. RENOVE 100
  4. mūra grīda

Piemērotības kontrole

RENOVE 100 siltumizolācijas plāksnes lietojamas vēsturisko ķieģeļu vai mūra ēku ārsienu siltināšanai no iekšpuses, kā arī ēkām, kuru fasādēm nepieciešama renovācija un ārējā siltumizolācija nav pieļaujama. Padomju laikā celtajās mājās RENOVE 100 siltumizolācijas plāksnes piemērotas tādu ārsienu siltināšanai, kas būvētas no ķieģeļiem, blokiem vai paneļiem. Pirmā plākšņu rinda jānovieto uz mūra vai betona grīdas. Uzstādot plāksnes uz koka grīdas pārliecinieties par grīdas nestspēju. Pie pirmās rindas ieklāšanas uz koka grīdas ieteicams lietot amortizējošo lentu.

Sienas virsmas un pamata slāņa sagatavošana

Vecā sienu virsma jāattīra no iepriekšējās apdares – tapetēm, krāsojuma vai apmetuma. Ja uz vecās sienas ir pelējuma slānis, tas jānoņem mehāniski un siena jādezinficē, lai novērstu atkārtotu pelējuma veidošanās risku. Pārbaudiet arī grīdas līmeni, un, ja nepieciešams, izlīdziniet grīdu ar piemērotu izlīdzinošo maisījumu.

Sienu izlīdzināšana

Sagatavotā sienu virsma jāizlīdzina ar vieglo kaļķa-cementa apmetumu (sausais blīvums līdz 1300 kg/m3), piemēram,  bauroc VIEGLAIS APMETUMS. Pirms tam nepieciešams veikt pamatnes gruntēšanu ar atbilstošu grunti, kas nodrošinās saķeri starp veco sienu un jauno izlīdzinošā apmetuma slāni.

Pirmā plākšņu rinda

Pielīmējiet hidroizolācijas lentu uz grīdas siltumizolācijas plāksnes platumā, piemēram, var izmantot polistirola lentu (var lietot arī bitumena ruļļus, kas ieklāti divos slāņos). Uz hidroizolācijas lentas, atkarībā no pamatnes virsmas līdzenuma, uzklājiet atbilstoša biezuma līmjavas kārtu, lai pirmo rindu varētu pareizi izlīdzināt. Ja pamatne ir pietiekami gluda (±2 mm), tad pirmās rindas ieklāšanai var lietot bauroc GĀZBETONA LĪMI.

Līmējot plāksni pie apmestas sienas, pārliecinieties, vai līme ir vienmērīgi uzklāta uz visām plāksnes malām un vai starp plāksni un sienu neveidojas tukšumi. bauroc GĀZBETONA LĪME, ko lieto plākšņu līmēšanai, pirms lietošanas ir jāsamaisa atbilstoši instrukcijām uz maisa.

Līme jāuzklāj uz sienas laukuma 1 – 2 plākšņu platībā un uz līmējamās plāksnes vertikālās malas. Šuves biezumam jābūt līdz 3 mm. Līmes patēriņš ir aptuveni 6,5 kg/m², kas aprēķināts ievērojot, ka vidējais šuves biezums ir 2,75 mm. Plākšņu līmēšanai pie sienas lietojiet bauroc GĀZBETONA LĪMI. Vertikālo un horizontālo virsmu līmēšanai var lietot poliuretāna līmi bauroc EASYFIX.

Novietojiet plāksni pie sienas apmēram 1-2 cm attālumā no vajadzīgās vietas, stingri piespiediet to pie sienas un, turot stingri piespiestu, pārvietojiet plāksni vēlamajā pozīcijā. Šī metode nodrošina vienmērīgu līmes uzklāšanos uz sienas un labu plāksnes saķeri ar sienu.

 

Ar gumijas āmuru viegli piesitiet plāksnes galam, lai stingri piespiestu to blakus iepriekš uzstādītajai plāksnei.

Notīriet no uzlīmētajām plāksnēm lieko līmi, lai nākamo rindu varētu līmēt uz jaunas līmes kārtas.

Pēdējās plāksnes ieklāšana rindā

Vienkāršs padoms – lai nodrošinātu ciešas šuves, uzliekot pēdējo plāksni katrā rindā, vispirms sagrieziet pēdējās plāksnes līdz vēlamajam platumam un pēc tam pa diagonāli nogrieziet papildu platumu. Pēdējais ķīļveida bloks, nogriezts leņķī, ļoti labi noslēgs abas blakus esošās šuves.

Nākamo rindu ieklāšana

Lai izveidotu bloka šuvi, nākamās rindas ieklāšanu sāciet no zemāk esošās šaurākās vai platākās plāksnes. Minimālajam pārklājumam starp plāksnēm ir jābūt vismaz 100 mm. Līme jāuzklāj uz sienas laukuma 1 – 2 plākšņu platībā un uz līmējamās plāksnes vertikālās malas. Pārbaudiet, vai līmes maisījums ir svaigs.

Novietojiet plāksni pie sienas apmēram 1-2 cm attālumā no vajadzīgās vietas, stingri piespiediet to pie sienas un, turot stingri piespiestu, pārvietojiet plāksni vēlamajā pozīcijā. Ar gumijas āmura palīdzību iebīdiet plāksni tieši vietā. Pēc tam turpiniet līmēt plāksnes pie sienas, cieši liekot tās vienu virs otras.

Atgādinājums par pirmās rindas līmēšanu:

  • Līmējot plāksni pie apmestas sienas, pārliecinieties, vai līme ir vienmērīgi uzklāta uz visām plāksnes malām un vai starp plāksnēm un sienu neveidojas tukšums.
  • Notīriet lieko līmi no sienas, lai nākamo rindu varētu likt uz jaunas līmes kārtas.

Plākšņu papildus nostiprināšana

Plāksnes virs durvju un logu ailēm papildu jāpiestiprina ar dībeļiem, kas paredzēti 100 mm biezu siltināšanas plākšņu uzstādīšanai un nerada aukstuma tiltus. Gadījumos, ja pastāv risks, ka vecā siena nebūs pietiekami izturīga, visu augšējo plākšņu rindu ieteicams nostiprināt ar iepriekšminētajiem dībeļiem.

Logu apmales

Vecākās mājās palodzes bieži atstāj bez siltumizolācijas ar domu, lai vecā siena būtu daļēji atklāta. Iespējams arī, ka, vecā loga ailē nepietiek vietas siltināšanai. Šāda situācija būtiski veicina siltuma zudumus.

Ēkas renovācijas gadījumā, ja palodzes paredzēts siltināt no iekšpuses, palodzes siltināšanas materiāls jāizvēlas atbilstoši uzklājamā siltuma izolācijas slāņa biezumam. Ja iespējams izmantot siltināšanas slāni ar biezumu 10 cm, tad piemērots būs RENOVE 100. Ja nepieciešams izmantot plānāku siltuma izolācijas slāni, tad jāizvēlas citi siltumizolācijas materiāli. Palodžu siltināšanai var lietot arī mitruma necaurlaidīgu siltumizolāciju, piemēram, EPS izolācijas plāksnes, jo tās ir plānākas un siena var “elpot”, pateicoties tvaika caurlaidīgām ārējām un iekšējām virsmām.

Apdares

RENOVE 100 apdarei ir piemēroti  minerālais apmetums, kā arī tradicionālais kaļķa un māla apmetums.