Izstrādājumu montāža

Pirmās bloku rindas ieklāšana

Izveidojiet hidroizolāciju starp pirmo bloku rindu un pamatiem.

bloku-uzstd-1 bloku-uzstd-2 bloku-uzstd-3

Pirmo bloku rindu jāieklāj uz mūrjavas. Novietojiet vietā primo bloku un pēc tam nākamos lieciet cieši vienu pie otra (uz vertikālajām bloku virsmām līmi un mūrjavu neliek). Sekojiet, lai katrā vertikālā savienojumā vismaz viena bloka galā būtu vertikālās rievas.

bloku-ieklasana-4 bloku-ieklasana-5 bloku-ieklasana-6

Novietojiet primo bloku ridu ļoti precīzi, šim nolūkam izmantojot gumijas āmuru un līmeņrādi. Kad java ir pietikami sacietējusi, nolīdzinet bloku virsmu ar speciālu rīvdēli un notīrietputeķlus ar slotiņu.

Vertikālo šuvju aizpildīšana

bloku-ieklasana-7 bloku-ieklasana-8 bloku-ieklasana-9

Ielejiet maisīšanas traukā ūdeni un bauroc bloku līmi. Samaisiet līmes maisījumu atbilstoši pamācibai, kura atrodas uz iepakojuma. Pēc tam aizpildiet bloku galos esošās rievas ar līmi, lai nodrošinātu nekustīgu gaisu vertikālajās šuvēs.

Armatūras iestrāde

Arm.soonk.feees Arm.soonel.frees Arm.soonnurgas

Iefrēzējiet pirmās bloku ridas augšējāvirsmāpadziļinājumus armatūras ievietošanai. Šim nolūkam izmantojiet rokas vai elektrisko frēzi. Ēkas stūros frēzējumam vienmērīgi jāturpinās uz šķēršojošo sienu.

Soonepuhastamine Arm.lõikamine Armat.painutamine

Pēc frēzēšanas iztīriet padziļinājumus no gružiem un putekļiem. Izmēriet un sagriežiet vajadzīgā garuma armatūru, kā arī izlokiet pēc vajadzības armatūras stieņus. Izmantojiet armatūru A-III Ø 8 mm.

Liimarm.soontesse Arm.uputamine Arm.uputamine3

Piepildiet izfrēzētos padziļinājumus ar bauroc bloku līmi. Pēc tam ievietojiet armatūras stieņus ar līmi piepildītajos padziļinājumos. Pārliecinieties vai armatūra ir kārtīgi pārklāta ar līmi un notīriet lieko līmi no bloku virsmas.

Murfor armatūra

bauroc bloku sienas stiegrošanai mēs rekomendējam izmantot Murfor armatūru. Murfor ir cinkota, plāna armatūra (L=3,05m), kuras uzstādīšana ir vienkārša un ļauj ekonomēt laiku, blokos nevajag iefrēzēt rievas stiegrojuma iestrādāšanai.

Murfor11 Murfor12 Murfor13

Murfor stiegrojumu uzstāda, vispirms bloku pārklājot ar plānu līmes kārtiņu, kurā iegremdē Murfor stiegrojumu. Pēc tam atkārtot tiek uzklāta plāna līmes kārtiņa, kam seko nākamās bloku rindas uzklāšana. Vietā, kur savienojas divi armatūras fragmenti, to galiem vajadzētu savstarpēji pārklāties ar soli 250 mm.

Koka vadulas

bloku-ieklasana-19 Kõrgusmärk Nöör

Lai atvieglotu sienas mūrēšanu, novietojiet ēkas stūros nolīmeņotas koka latas. Uz latām ievelciet atzīmes pēc katriem 200 mm. Piestiprinet auklu, kas atvieglos nākamās bloku rindas līmēšanu.

Nākamo bloku rindu līmēšana

bloku-ieklasana-22 bloku-ieklasana-23 bloku-ieklasana-24

Atbilstoši bloka platumam izvēlēties vajadzīgā platuma līmjavas kasti un ielejiet tajā bauroc bloku līmi. Ar līmjavas vadulu uzklājiet līmes maisījumu vienmērīgā slānī uz bloku virsmas. Novietojiet bloku paredzētajā vietā.

Loodimine Plokkideliimimine      bloku-ieklasana-28

Bloku līmeņojiet ar gumijas āmura un līmeņrāža palīdzību. Nākamos blokus novietojiet cieši vienu pie otra (vertikālā salaiduma vietā rievas pagaidām paliek neaizpildītas). Rindas beigās veiciet mērījumus, lai nozāģētu pēc nepieciešamā izmēra pēdējo bloku, kura izmērs nedrīkst būt mazāks par 10cm.

Tükimõõtmine Saagiminekäsisaega Tükipaigaldamine

Visprecīzāk blokus iespējams nozāģēt ar lentzāģi. Arī ar rokas zāģi bauroc blokus var vienkārši sazāģēt vajadzīgajos izmēros. Pēc tam novietojiet bloku paredzētajā vietā.

Tālāk seko vertikālo šuvju aizpildīšana, vajadzības gadījumā bloku virsmas pieslīpēšana ar rīvdēli un attīrīšana no putekļiem (sk. Pirmās bloku rindas ieklāšana). Aukla tiek pacelta līdz latas nākāmai augstuma atzīmei un tiek sākta nākamās bloku rindas ieklāšana.
Armatūra tiek iestrādāta bloku pirmajā, pēc tam katrā ceturtajā un obligāti pēdējā rindā pa visu ēkas perimetru. Tāpat arī uz pārsedžu atbalsta virsmas (apmēram 900 mm garumā).