Izstrādājumu montāža

Vienslāņa ārsienas uzstādīšanas instrukcija

Pirmās bloku rindas ieklāšana

Izveidojiet hidroizolāciju starp pirmo bloku rindu un pamatiem.

bloku-uzstd-1 bloku-uzstd-2 bloku-uzstd-3

Pirmo bloku rindu jāieklāj uz mūrjavas. Novietojiet vietā primo bloku un pēc tam nākamos lieciet cieši vienu pie otra (uz vertikālajām bloku virsmām mūrjavu neliek). Sekojiet, lai katrā vertikālā savienojumā vismaz viena bloka galā būtu vertikālās rievas.

bloku-ieklasana-4 bloku-ieklasana-5 bloku-ieklasana-6

Novietojiet primo bloku ridu ļoti precīzi, šim nolūkam izmantojot gumijas āmuru un līmeņrādi. Kad java ir pietikami sacietējusi, nolīdzinet bloku virsmu ar speciālu rīvdēli un notīriet putekļus ar slotiņu.

Pirmā bloku rinda uz plātņveida pamatiem

Vertikālo šuvju aizpildīšana

bloku-ieklasana-7 bloku-ieklasana-8 bloku-ieklasana-9

Gan gludas formas blokiem, gan blokiem, kuriem vienā no bloku galiem ir ierievis, verikālajām šuvēm ir jābūt aizpildītām. Ielejiet maisīšanas traukā ūdeni un bauroc bloku līmi. Samaisiet līmes maisījumu atbilstoši pamācibai, kura atrodas uz iepakojuma.

Vertikālo šuvju aizpildīšanas principi ir sekojoši:

  • Līmējot gludas formas blokus, ar līmi noklāj gan horizontālo, gan vertikālo bloku virsmu.
  • Blokiem, kuriem vienā galā ir vertikālā rieva, pēc bloku rindas ieklāšanas vertikālajās rievās jāielej bloku līme.

Stiegrojums Murfor Compact – A

Murfor® Compact-A stiegrojums ir 40 un 80 mm plats tērauda siets, kas tiek piegādāts 30m ruļļos. Pateicoties vieglajam svaram (viens rullis sver tikai 3 kg) un iepakojuma nelielajam izmēram, to ir viegli, droši transportēt un uzstādīt – nav nepieciešami īpaši palīginstrumenti. Stiegrojums ir viegli lietojamS – vienkārši izrullē stiegrojumu un nogriež vajadzīgajā garumā.

Murfor® Compact-A stiegrojumu lieto, lai novērstu iespējamu plaisu veidošanos mūrī. Šaurām, nenesošajām sienām līdz 3 m garumā stiegrošana parasti nav nepieciešama. Mūrējot bloku sienu ieteicam stiegrot pirmo, katru ceturto un pēdējo bloku rindu (attēls Nr 1). Ar papildus informāciju par bloku sienas stiegrošanu Jūs varat iepazīties sadaļā “Sienu projektēšana”-  Mūra stiegrojums un deformācijas šuves.

Mūra stiegrošanas procesā stiegrojums tiek izrullēts tieši uz bloku virsmas. Atkarībā no bloku platuma stiegrojums Murfor Compact-A tiek izklāts vienā vai divās rindās.

Nolīmeņošana

bloku-ieklasana-19 Kõrgusmärk Nöör

Lai atvieglotu sienas mūrēšanu, novietojiet ēkas stūros nolīmeņotas koka latas. Uz latām ievelciet atzīmes pēc katriem 200 mm. Piestiprinet auklu, kas atvieglos nākamās bloku rindas līmēšanu.

Nākamo bloku rindu līmēšana

bloku-ieklasana-22 bloku-ieklasana-23 bloku-ieklasana-24

Atbilstoši bloka platumam izvēlēties vajadzīgā platuma līmjavas kasti un ielejiet tajā bauroc bloku līmi. Ar līmjavas vadulu uzklājiet līmes maisījumu vienmērīgā slānī uz bloku virsmas. Novietojiet bloku paredzētajā vietā.

Loodimine Plokkideliimimine     bloku-ieklasana-28

Bloku līmeņojiet ar gumijas āmura un līmeņrāža palīdzību. Nākamos blokus novietojiet cieši vienu pie otra (vertikālā salaiduma vietā rievas pagaidām paliek neaizpildītas). Rindas beigās veiciet mērījumus, lai nozāģētu pēc nepieciešamā izmēra pēdējo bloku, kura izmērs nedrīkst būt mazāks par 10cm.

Tükimõõtmine Saagiminekäsisaega Tükipaigaldamine

Visprecīzāk blokus iespējams nozāģēt ar lentzāģi. Arī ar rokas zāģi bauroc blokus var vienkārši sazāģēt vajadzīgajos izmēros. Pēc tam novietojiet bloku paredzētajā vietā.

Tālāk seko vertikālo šuvju aizpildīšana, vajadzības gadījumā bloku virsmas pieslīpēšana ar rīvdēli un attīrīšana no putekļiem (sk. Pirmās bloku rindas ieklāšana). Aukla tiek pacelta līdz latas nākāmai augstuma atzīmei un tiek sākta nākamās bloku rindas ieklāšana.
Armatūra tiek iestrādāta bloku pirmajā, pēc tam katrā ceturtajā un obligāti pēdējā rindā pa visu ēkas perimetru. Tāpat arī uz pārsedžu atbalsta virsmas (apmēram 900 mm garumā).

UZDOD JAUTĀJUMUS PAR BAUROC PRODUKCIJU MŪSU TEHNISKAJAM SPECIĀLISTAM:

Ainārs Kacens

mob: +371 26437319
E-pasts: ainars.kacens@bauroc.lv