Lai, būvējot sapņu māju, tā galu galā nebūtu šausmu nams, jāņem vērā ļoti daudzi aspekti un priekšnosacījumi. Lūk, sešas izplatītākās kļūdas, ko pieļauj pasūtītāji, būvējot savu māju. Kļūdas un risinājumus apkopojuši resursa ‘styleathome.com’ speciālisti.
Arhitektam augsta kvalifikācija ir tikpat svarīga kā ārstam vai advokātam – lai iegūtu licenci, viņi gadiem studē, kārto eksāmenus un darbu sāk kā mācekļi. Arhitekti ir viskvalificētākie speciālisti, kas var plānot jūsu sapņu namu. Nolīgstot nepieredzējušu arhitektu ar zemu kvalifikāciju, jūs riskējat ar to, ka rezultāts nebūs tāds kā gaidīts un nepieciešams.
Lai arī lēmums būvēt saviem spēkiem, nealgojot pieredzējušus speciālistus, sākotnēji varētu šķist ļoti labs, jo tā varētu ietaupīt, galu galā tas var izraisīt dramatiskas sekas. Pieredzējuši arhitekti un būvnieki, kas nozarē aktīvi darbojas gadiem, daudz labāk zina, kur var iegādāties labākos un izdevīgākos materiālus, kuru celtnieku un amatnieku pakalpojumus labāk izvēlēties, bet kuriem nedrīkstētu un nevajadzētu uzticēties. Kaut arī pieredzējuša būvdarbu vadītāja algošana ir papildu izmaksas, tomēr tādā veidā tiks ietaupīts laiks, nauda un nevajadzīgas galvassāpes.
Jebkādas izmaiņas, ko vēlamies ieviest projektā pēc tam, kad to apstiprinājis būvinženieris, var pilnībā sabojāt projektu un radīt problēmām domino efektu. Piemēram, vēlme mainīt fasādes durvju novietojumu – izklausās vienkārši, tomēr iespējams, ka jau apstiprinātajā versijā durvis balsta siju, un, tās pārvietojot, ir jādomā alternatīvs balsts. Inženierim jāpārplāno būve atbilstoši izmaiņām, laiks iet, rodas papildu izmaksas.
Tiekoties ar arhitektu, pārliecinieties, ka jaunās mājas plānā iekļautas visas jūsu ieceres un vajadzības – gan telpu platības, gan izkārtojuma ziņā. Nesāciet būvēt, pirms neesat pilnībā pārliecināts par to, kas ir izklāstīts uz papīra.
Pat, ja budžets ir ļoti ierobežots, nav pareizi ekonomēt uz celtniecības materiāliem. Nepērciet lētākos ķieģeļus, jumta plāksnes un logus tikai tādēļ, ka vēlaties taupīt naudu tā brīnišķīgā zviedru dizainera virtuves galda iegādei. Meklējot celtnieku brigādi saviem spēkiem, necenties par katru cenu atrast lētākos darbiniekus. Lai gan augsti kvalificētiem speciālistiem ir jāmaksā vairāk, tomēr darba rezultāts būs daudz vērtīgāks un ilgspēlējošāks.
Vēl viena izplatīta kļūda – maksāt avansu. Ja celtnieki jums neuzticas un nesāk darbu, pirms nav saņēmuši avansu, jums nevajadzētu uzticēties viņiem. Vienojaties par darbu izpildes termiņiem un maksājiet pa daļām – ik pēc kāda noteikta posma.
Dzīvošana pāri saviem līdzekļiem, šķiet, ir viena no izplatītākajām mūsdienu problēmām. Vienalga, vai plāno brīvdienu ceļojumu, vai gadsimta kāzas, ir jāatliek līdzekļi neparedzētiem izdevumiem. Šis pats noteikums attiecas arī uz jaunas mājas būvēšanu. Plānojot budžetu, veidojiet to tik sīki, cik iespējams. Ņemiet vērā arī citu pieredzi, aptaujājiet draugus un paziņas, lai, plānojot mājas būvi, nepalaistu garām kādu būtisku detaļu.
Publicētā materiāla avots DELFI