A++ projekta “AERONAMI” būvniecība Kauņā.

Informācija pārpublicēta no Lietuvas portāla www.15min.lt

Nekustamo īpašumu kompānija CITUS sadarbībā ar S. Darius un S. Girėnas lidlaukiem, Lietuvas pilsētā Kauņā būvē projektu “Aeronami”, kas ir īpašs ne tikai ar savu atrašanās vietu, bet arī ar to, ka aviācijas nozarē ir cilvēki, kas savās garāžās uzglabā ne tikai automašīnas, bet arī lidmašīnas. Šīs projekts būs viens no nākotnes inovāciju projektiem. Projektā ēkas ārsienām tiek lietoti bloki bauroc HARD 250 ar 325 mm mīksto akmens vates siltumizolācijas kārtu un 30 mm cieto akmens vates pretvēja kārtu. Ēkas fasāse, kas stiprināta uz speciāliem stiklaškiedras profiliem, apšūta ar ventilējamiem metāla paneļiem. Iekšsienās ir pielietotas bauroc ELEMENT starpsienu plātnes, logu un durvju aiļu pārsegšanai gatavās stiegrotās PĀRSEDZES un pārsegumu atbalsta vietās arī U-veida bloki.

  

Dzīvojamais komplekss “Aeronami” kļūs par pirmo Vācijas Pasīvā institūta sertificēto ēku, kas būs ilgmūžīgs un ilgtspējīgs mājoklis. Tas būs pirmais sertificēts “A ++” klases demo projekts ne tikai Lietuvā, bet arī Baltijas valstīs. No 2021. gada energoefektivitātes klase “A ++” Lietuvā ēkām būs obligāta. Ja vēlaties nokļūt nākotnē un iepazīties ar nākotnes gudrajām mājām, tad savā kalendārā atzīmē jūliju, kad projekts “Aeronami” savas durvis vērs visiem zināt kārajiem apmeklētājiem. Vienlaikus apmeklētāji tiks informēti par energoefektīvu māju būvniecības tendencēm, materiālu pielietojumu un arī informēti kā sasniegt augstākos kvalitātes rādītājus būvniecībā. Uzņēmuma UAB “Bauroc” eksperts Darius Klevečka stāstīs par bauroc gāzbetona pielietojumu projektā “Aeronami”.

Lietuvā dominē stereotips, ka mūrim ir tikai konstruktīva funkcija, tāpēc, izvēloties to, bieži vien uzmanība tiek koncentrēta uz materiāla izturību un netiek ņemti vērā pārējie tehniskie rādītāji. Lietojot gāzbetonu nesošajās mūra konstrukcijās var „noķert uzreiz divus zaķus”, jo bauroc gāzbetonam  ir ļoti labas siltumizolācijas īpašības un pietiekoša izturība, kas ļauj būvēt ēkas 3 stāvu augstumā.

Tomēr paradoksāli ir tas, ka augstākās kvalitātes gāzbetons ir viens no lētākajiem celtniecībā izmantojamajiem būvmateriāliem. “Cena ir lielā mērā atkarīga no izvēles un no tā, kas īpaši tiek meklēts. Standarta bloki vienmēr būs lētāki. Projektā “Aeronami” tiek lietoti Bauroc izturīgākie bloki, kuriem ir labas siltuma īpašības, taču ir nedaudz dārgāki par standarta blokiem. Mēs piedāvājam virkni risinājumu, jo bauroc produkcijas klāstā ir pieejami dažāda veida bloki ar atšķirīgu tilpummasu un stiprību uz spiedi “, – klāsta bauroc eksperts D.Klevečka. Tomēr viņš uzsver: bauroc izstrādājumu klāstā ir ne tikai bloki, bet arī U-bloki, kā arī gatavās stiegrotās pārsedzes logu un durvju aiļu pārsegšanai.

“Būvniecības procesā pēc iespējas ir jāizvairās no augstuma tiltiņu rašanās, jo privātmājā var būt vairāki punkti caur kuriem siltums aizplūst no mājas. Būvējot A, A + un A ++ māju, ir obligāti jāņem vērā siltuma zudumi. Mūsu risinājumi palīdz izvairīties no siltuma zudumiem, “- D.Klevečka atklāj, ka  galvenie Energoefektīvas māju būvniecības rādītāji ir stiprība uz spiedi un siltumcaurlaidības rādītāji.

Bauroc blokiem, ir speciāls blīvējuma risinājums vertikālajam šuvēm, kas ir absolūti gaisa necaurlaidīgs, pat bez apdares slāņa.

Pielietojot necaurpūšamos Bauroc blokus nav nepieciešams pirms izolācijas slāņa montāžas veikt papildus sienas apmešanu, kā arī speciālu blīvēšanu elektriskajās rozetēs un logu ailēs.

Lai iegūtu maksimāli labāko rezultātu tiek lietoti ēkas hermētiķi, lietojot speciālu mastiku Blowerproof. Tās priekšrocība ir tā, ka tā saistās ar jebkuru virsmu un ieņem jebkuras noslēgtas virsmas reljefu. Mastiku ar pulverizātora palīdzību uzklāj uz blīvējuma šuvēm. Tā veido īpašu plēvi, kas novērš gaisa cirkulāciju. M.Ramonas uzsver, ka katram ražotājam ir jāiesniedz deklarācija par blīvēšanas materiāliem, ar norādītu tvaiku pretestības faktoru, saskaņā ar EN ISO 12572 (2001). Šis sielums tiek apzīmēts ar burtu μ (mī) un mūsu materiāls atbilst vērtībai μ = 76584., ar ūdens tvaiku pretestības koeficientu μ norāda, cik daudz reizes šī materiāla slāņa tvaika pretestības vērtība ir lielāka par tvaika pretestības vērtību vienam vienmērīgam gaisa slānim. Pati materiāla priekšrocība ir tāda, ka tas ir elastīgs un var deformēties līdz 2,5 reizēm.

Agrāk īpaši grūti sasniedzamās savienojumu vietas bija neiespējami noblīvēt un tām netika pievērsta tik liela vērība. Tomēr, pēc M. Ramona domām, pat ar vislabākajiem blīvējuma materiāliem svarīgi ir laicīgi paredzēt blīvējamās vietas mājā. “Vairumā gadījumu tas ir dažādu ēkas sienu savienojumu šuvju vietas: sienas un grīdas savienojuma vietas, sienas un slīpa jumta savienojumi, kā arī sienu un logu savienojumu vietas. Arī vietas ārsienās, caur kurām uz ēkas ārpusi tiek izvilktas komunikācijas, piemēram: ūdens apgāde, kanalizācija, elektroinstalācija utt. “, – saka eksperts. Tomēr attiecībā uz pasīvām vai energoefektīvām ēkām, jo ​​īpaši ar A ++ klasi, kad šīs prasības ir īpaši stingras, pat vissīkākajiem atverēm ir nozīmīga ietekme. “Visas šīs mazās komunikāciju atveres grūti sasniedzamajās var viegli aizpildīt ar mūsu mastiku, tādējādi tiks nodrošināts ēkas hermētiskums un sasniegts augsts komforta līmenis”, – apliecina “SD30 “kompānijas eksperts.

Projekta „Aeronami” ir lielisks energoefektīvas mājas būvniecības piemērs, ar ko var droši dalīties pieredzē. Projektā ir lietoti Bauroc bloki, Paroc siltumizolācijas materiāli, Danfoss siltumapgādes sistēmas un daudzu citu partneru materiāli, kuru risinājumi var nodrošināt labāku dzīves kvalitāti un palīdzēt veidot ilgmūžīgas dzīvojamās mājās.

Projekts „Aeronami” ir pierādījums, ka mūsu valsts var sasniegt augstākos mājokļa standartus, kas būs obligāti vēl tikai 2021. gadā.