Projektējot Pasīvo māju ievērojot Passive Haus Institut izstrādātos principus, ārējo sienu siltuma caurlaidības koeficientam ir jābūt U≤0,15 W/ (mK), kas atbilst ārsienai, kura mūrēta no blokiem bauroc ECOTERM + 500. Praktiskie aprēķini rāda, ka siena ar šādiem siltuma caurlaidības rādītājiem ir piemērota Vācijas klimatiskajiem apstākļiem. Latvijas klimatiskajos apstākļos projektējot pasīvo māju ārsienas siltuma caurlaidības koeficientam vajadzētu būt U≤0,1 W/(mK).
Attēls Nr.3 Ieteicamais Pasīvās mājas sienas risinājums no blokiem bauroc ECOTERM+ 300.
Projektētājiem un būvniekiem bauroc piedāvā vienkāršu pasīvās mājas sienas risinājumu. Mēs piedāvājam ēkas ārsienu veidot no 300mm bieziem bauroc blokiem, kuriem piemīt labākie siltuma caurlaidības rādītāji – bauroc ECOTERM+ 300 ar papildus siltumizolāciju λD ≤ 0,032 W/(мK) 200mm. Šādai ārsienas konstrukcijai situma caurlaidības koeficients ir U≤0,1 W/(мК).
Vēl viens pozitīvs faktors būvējot no ECOTERM+, logus un durvis var stiprināt tieši pie bloku sienas ārmalas, nav nepieciešams būvēt speciālus stiprināšanas rāmjus. 200mm siltumizolācijas slānis ir praksē pieņemts ēku siltināšanas risinājums. Salīdzinot ar 300… 400mm bieza siltumizolācijas slāņa montāžu, tam ir salīdzinoši vienkārša būvniecības tehnoloģija.
Izvēloties bauroc izstrādājumus Pasīvās mājas būvniecībai viens no ieguvumiem ir salīdzinoši vienkārša ēkas blīvuma rādītāju sasniegšana. Mūris no bauroc blokiem ir ģeometriski precīzs. Būvējot jāpievērš uzmanība tikai mūra savienojuma vietām (grīda, griesti, durvis un logi). Stingrās Pasīvās mājas prasības ir vērstas uz to, lai māja būtu maksimāli blīva, kas palīdz izvairīties no liekiem siltuma zudumiem.
Ar informāciju angļu valodā par Pasīvo māju tehniskajām prasībās Jūs varat iepazīties Passiv Haus Institute mājas lapā
Informācija atjaunota 17.06.2017