Funkcionāli un pārdomāti māju projekti Lagedi kodu Igaunijā

galerija (12)

LOFT stils. Sienas no Bauroc blokiem, augsti griesti, lieli logi, loģisks un ērts plānojums, liels zemes gabals ar terasi, autostāvvieta zem nojumes. Zemas fiksētās izmaksas, ērta atrašanās vieta netālu no Tallinas. Lai uzskaitītu Lagedi kotedžu priekšrocības abu roku pirkstu daudzums būs par maz.

Mūsu attīstītie projekti izceļas ar drosmīgu un inovatīvu dizainu, kas šoreiz bija arhitektu galvenais uzdevums, ”stāsta Everaus Kinnisvara valdes loceklis Yanar Muttik, iepazīstinot ar projektu Lagedi Kodu.“ Mēs gribējām izveidot plašas mājas ar augstiem griestiem. Esmu ļoti gandarīts par arhitektu darba rezultātu, un, pats galvenais, klientiem šis risinājums ļoti patika. ”

Darba uzdevumi kā reāls izaicinājums

“Detālplānojuma nosacījumi bija diezgan detalizēti un burtiski mudināja uz rezultātu,” atzīst arhitekts Kaspars Stroms. “Piemēram, kompleksa jumtiem vajadzēja būt 15 grādu slīpumam – 60 metru rindu māja lika man lauzīt galvu, kāds risinājums būtu visoptimālākais. Sākotnējais uzdevums nebija viegls, taču tā notiek bieži: sarežģīti apstākļi rada visinteresantākos risinājumus.” Tā arhitekti sāka attīstīt rindu mājas, dvīņu mājas un individuālās mājas, kas tika iekļautas vienā projektā: kopā tās veido veselu kotedžu ciematu, kura galīgais risinājums nav nekas nejaušs. Interesants risinājums tika iemiesots rindu un divstāvu māju bēniņu stilā: plaša viesistaba ar augstiem griestiem papildināta ar galeriju. Neparasts rindu mājām un fakts, ka no mājas rindas vidus jūs varat nokļūt aizmugurējā pagalmā, neizejot cauri telpām. Tā rezultātā šīs rindu mājas tiek uztvertas vairāk kā atsevišķs korpuss, nevis kā klasiskās rindu mājas monolīts. “Ideja, ka 60 metru rindu mājas gadījumā līdz dārziņam būs jānokļūst to apejot, nevienam nepatika. Šīs problēmas risinājums ir kļuvis par vienu no arhitektūras koncepcijas stūrakmeņiem: kustībai jābūt ērtai, ”piebilst Kaspars Stroms.

Ar Bauroc mēs esam bijuši saistīti daudzus gadus. Jūs vienmēr varat būt pārliecināti par to materiāla kvalitāti, un ātro būvniecības tempu ar to strādājot.

Kvalitatīvi, bet rentabli risinājumi

“Papildus vārdam“ dizains ”otrais uzdevuma atslēgas vārds bija“ energoefektivitāte ”. Tāpēc mēs nolēmām izmantot ģeotermisko apkuri, piespiedu ventilāciju un būvēt Lagedi no bauroc blokiem, ”skaidroja Yanar Muttik. “No pieredzes mēs jau zinājām, ka šī koncepcija darbojas. Ar Bauroc mēs esam bijuši saistīti daudzus gadus. Jūs vienmēr varat būt pārliecināti par Bauroc materiāla kvalitāti, un ātro darba tempu ar to strādājot. ”Arhitekti pauda tādu pašu viedokli:“ Vēlme izmantot bauroc ECOTERM+ 375 blokus kā materiālu radās no izstrādātāja puses, un tas bija pilnīgi skaidrs: tie nodrošina augstu būvniecības darbu tempu, var būvēt nesošo konstrukciju un vienlaikus tas ir arī siltumu izolējošs materiāls. Esmu pārliecināts, jo vienkāršāks dizains, jo ticamāks tas ir. Attīstības projekts Lagedi ir labs piemērs tam, ka bauroc produktus var lietot jebkurām konstrukcijām, ieskaitot ailēm un pārsegumiem. Tā rezultātā ēkai ir augstas siltumizolācijas īpašības.

Šīs aizraujošās arhitektūras akcenti ir stikla fasādes, kas aizņem aptuveni 50% no mājas aizmugurējās sienas.

Tradicionālie un dabīgie materiāli

Lagedi Kodu māju sienas no bauroc ECOTERM + blokiem ir pārklātas ar dēļu ventilējamo fasādi un daļēji ar jumta dakstiņiem, lai uzsvērtu ēkas struktūru un ģeometriju. Jumta seguma loksni var izmantot gan jumtam, gan sienām, tas rada interesantas pārejas un tīras līnijas. “Projektējot Lagedi Kodu mājas, mēs devām priekšroku dabīgiem un laika gaitā pārbaudītiem materiāliem, izvairoties no mākslīgām imitācijām. Koka un alvas kombinācija sevi ir pilnībā attaisnojusi, ”priecājas Salmiņš. Papildus bauroc blokiem un tradicionāliem apdares materiāliem māju būvniecībā, arhitektūra izceļas ar stiklojumu, kas aptver apmēram 50% no aizmugures fasādēm.

Bēniņu stilu interjerā uzsver galerija plašajā viesistabā ar augstiem griestiem. Telpu apdare ir neitrālās krāsās – baltā, pelēkā, dabīgā koka.

Labi pārdomāti telpiskie risinājumi

“Mūsu attīstītajos projektos liela uzmanība tiek pievērsta telpu ekspluatācijas ērtībai. Mēs vienmēr uzmanīgi un apdomīgi pārdomājam telpiskos risinājumus, ”piebilst Yanar Muttik. Katrā rindu mājas un savrupmāju boksā (90–130 m2) ietilpst 3 guļamistabas, viesistaba, sauna, vannas istaba, tualete, noliktavas telpa un galerija, ko var izmantot dažādiem mērķiem. “Lagedi Kodu’’ mājas ir paredzētas ģimenēm, tāpēc plānot mazāk nekā trīs guļamistabas nebija jēgas,” apstiprina Salmiņš, “un katrs kvadrātmetrs tiek izmantots pamatota iemesla dēļ.” “Telpas ir dekorētas neitrālās krāsās – baltā, pelēkā, dabīgā koka. “Mēs tiecamies pēc holistiska iespaida par mājas izskatu un interjera dizainu,” skaidro Muttik. “Mūsu attīstīto projektu lēmumos nekas nav nejaušs.”

IESKATAM:

  • Projektu Lagedi Kodu izstrājis – pieredzējis uzņēmums Everaus Kinnisvara,  everaus.ee.
  • Projektētājs: Raadius Arhitektid,  raadius.ee.
  • Ciematā ietilpst 4 rindu mājas (21 boks), 7 dvīņu mājas un 1 atsevišķa māja.
  • Tiek izmantoti kvalitatīvi materiāli: bauroc bloki, valcēts tērauds, koks un stikls.
  • Lagedi Kodu būvniecības pirmais posms tiks pabeigts 2020. gada rudenī. Tūlīt pēc tam ir paredzēts sākt otro būvniecības posmu.