Ārsiena ar papildus siltumizolāciju

Pirms izvēlaties konkrētus celtniecības blokus ir lietderīgi salīdzināt nevis atsevišķus bloku veidus un to parametrus, bet gan sienu konstruktīvos risinājumus. Par cik ārsienas ar paaugstinātu spiedes stiprību no citiem Latvijas tirgū pieejamajiem blokiem ir jābūvē ar papildus siltumizolāciju, tad kā alternatīvs ārsienas risinājums ar paaugstinātu spiedes stiprību no bauroc izstrādājumu klāsta būtu bloki bauroc CLASSIC vai bauroc HARD, kuriem arī ir nepieciešama papildus siltumizolācija.

Izturīgajiem sienu blokiem bauroc CLASSIC (3MPa) un HARD (5MPa) ir daudz labākas siltumizolācijas īpašības salīdzinot ar keramzīta, betona vai silikāta blokiem, tāpēc uzbūvējot sienas konstrukciju no bauroc blokiem (vienāda biezuma sienu ar vienādu siltumizolācijas slāni) ārsienai vienmēr būs ievērojami labāki siltuma caurlaidības rādītāji. Lietojot citus celtniecības blokus, aprēķinātie siltuma zudumi ir par 20…40% lielāki. Skatīt attēlus. Jo biezāks bloku mūris, jo labāki siltuma caurlaudības rādītāji attiecībā uz bauroc blokiem.

1.attēls No bauroc CLASSIC 200 mm 3MPa blokiem mūrētas ārsienas salīdzinājums ar ārsienu, kas mūrēta no citiem 200 mm celtniecības blokiem

  

2.attēls No bauroc HARD 300 mm 5MPa blokiem mūrētas ārsienas salīdzinājums ar ārsienu, kas mūrēta no keramzītblokiem 5MPa.