Vienslāņa ārsienas bez papildus siltināšanas

bauroc izstrādājumu klāstā ir pieejami bloki bauroc ECOTERM+ 500 un 375. No šiem blokiem būvētas vienslāņa viendabīgās ārsienas pilnībā atbilst stingrajām energoefektivitātes prasībām. No šiem blokiem var projektēt zema energopatēriņa un nules energopatēriņa ēkas. Siltuma caurlaidības koeficients U ārsienai ar apdari attiecīgi ir 0,15 W/(м²K) un 0,20 W/(м²K). bauroc izstrādājumu klāstā ir pieejami arī bloki bauroc ECOTERM+ 300 ar siltuma caurlaidības koeficientu U 0,25 W/(м²K).

Tāda unikāla un vienkārša viendabīgas ārsienas konstrukcija bez papildus siltināšanas ir iespējama pateicoties bauroc ECOTERM+ unikālajām siltumvadītspējas īpašībām (λ10,dry = 0,072 W/(мK). Sienas hermētiskumu nodrošina gaiss, kas atrodas gāzbetona bloku slēgtajās porās. bauroc ECOTERM+ bloki ir vieni no vieglākajiem celtniecības blokiem, kas atvieglo svaru sienas konstrukcijai, uzlabo bloku līmēšanas darba procesu un paātrina darba tempu.
Šiem blokiem stiprība uz spiedi ir fb=1,8 N/mm², kas dod iespēju ēku nesošās sienas būvēt līdz 3-4 stāviem, izmantojot arī dzelzbetona pārseguma paneļus, vai monolīto pārsegumu.

Ārsienām, kuras būvētas no blokiem bauroc ECOTERM+ rekomendājam sienu apdarē izmantot apmetumu, kā arī ventilējamās fasādes ar koka vai ķieģeļu apdari. Bloku ārsienas apmešanai piemērotākais ir “elpojošs” apmetums. Gadījumā, ja ārsienas apdarei vēlaties lietot akmens masas plātnes, tad bauroc ECOTERM+ ārsienu apdarei labāk izvēlēties ventilējamās fasādes konstrukciju pie kuras stiprinās plātnes.

Sienas konstrukciju mezglu risinājumi

Ar sienas mezglu risinājumu mezgliem Jūs varat iepazīties Sienu projektēšana-mezgli

Dotajā sadaļā Jūs varat iepazīties arī ar ECOTERM+ 500 stūra mezglu, kas nodrošina vajadzīgo bloku sasaisti mūrēšanas procesā.

bauroc ECOTERM+ vienslāņu sienas konstrukcijas priekšrocības attiecībā pret ārsienu ar siltumizolāciju

  • Par cik konstruktīvi siena ir ļoti vienkārša, tad arī tipveida mezgli no pamatiem līdz pat jumtam ir ļoti vienkārši, kas ļauj būvniekiem nodrošināt precīzu darbu izpildi un augstu būvniecības kvalitāti, pasūtītājam – viegli kontrolēt būvniecības kvalitāti. Praktiski nav iespējams noslēpt būvniecības kļūdas.
  • Būvējot ārsienas ar papildus siltinājumu, diemžēl, bieži praksē tiek novēroti gadījumi, kad siltumizolācijas materiāls tiek piestiprināts nekvalitatīvi kā rezultātā ārsienas nav noturīgas pret āra temperatūras iedarbību un attiecīgi neatbilst prasībām, kas projektā tika paredzētas. Būvniecības procesā pasūtītājam prakstiski nav iespējams konstatēt šādas nepilnības.
  • Ārsienai no ECOTERM+ 500 un 375 nav nepieciešama papildus pretvēja izolācija no ārpuses un tvaika barjera no iekšpuse. Kā iekšējais, tā ārējais apmetums tiek klāts tieši uz bloku sienas, kas savukārt ir ātrs un ērts risinājums.
  • Gāzbetona bloku necaurpūšamība (pat bez apdares!) nozīmē, ka telpas siltajam gaisam nav nekādas iespējas nokļūt ārsienas konstrukcijā un tas izslēdz rasas punkta veidošanoas sienas kostrukcijā. Tādā veidā sienām no ECOTERM+ nepāstāv sienu pelējuma risks. Vienīgais risks, kas pastāv ir gāzbetonam nepiemērota apmetuma izvēle.
  • Ar papildus informāciju par gaisa caurlaidību Jūs varat iepazīties šeit. Par risku, kas saistīta ar kondensāta veidošanos un pareizu apmetuma izvēli lasiet šeit.
  • Konstruktīvā risinājuma ilgmūžība. Laika gaitā konstrukcija paliek nemainīga. Gāzbetons ēku būvniecībā tiek pielietots jau no 1930 – gadiem un praksē ir pierādīts, ka pirmās mājas, kas tika Latvijā uzbūvētas kopš 1939. gada joprojām tiek ekspluatētas un ārsienu nestspējas un siltumizolācijas īpašības laika gaitā nav mainījušās.
  • Gāzbetonam piemīt tik pat labas gaisa akumulācijas īpašības kā keramiskajiem blokiem, kā rezultātā tiek izlīdzināts gaisa mitruma līmenis telpās. Ar gāzbetona bloku pozitīvajām īpašībām Jūs varat iepazīties šeit.
  • Pateicoties lieliskai sienu siltuminercei, masīvās viendabīgās sienas konstrukcijas lieliski izlīdzina diennakts tempratūras svārstības. Vairāk par sienu siltuminerci lasiet šeit.
  • Siltuma zudumi, kas saistīti ar aukstuma tilta lineāro siltumcaurlaidību, vienslāņa sienas konstrukciju mezglos ir minimālas. Siltuma zudumi ir pat vairākas reizes mazāki nekā norādīts energoefektivitātes prasībās. Ar augstuma tiltiņu lineārās siltuma caurlaidības pētījumiem Jūs varat iepazīties šeit.
  • Beidzot- ārsienu būvniecības izmaksas. No vienas puses blokiem bez papildus siltināšanas bauroc ECOTERM+ ir lielākas bloku m3 izmaksas salīdzinot ar citiem bauroc blokiem kuriem nepieciešama papildus siltināšana, bet no otras puses – nav izmaksas, kas saistītas ar siltumizolāciju un tās uzstādīšanu. Ar gatavas ārsienas m2 izmaksu salīdzinājumu Jūs varat iepazīties šeit.

Informācija atjaunota 11.08.2017

Papildus informācija